2017 – tulokset

Puutokset ja muutokset osoitteeseen toimisto(at)haukipudashiihto.fi.

Miehet 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Eero Aittolampi Ähtärin Urheilijat 01:20:29
2 Hannu Kirstinä Oulu 01:20:56
3 Jani Laine Ompahan vaan hiihtäjä 01:20:57
4 Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 01:22:39
5 Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 01:22:40
6 Miklas Sorvari RoiMH 01:22:40
7 Matti Keskitalo Haapajärven Kiilat 01:23:45
8 Juho Nikula Kalajoen Junkkarit 01:23:57
9 Väinö Pääkkölä Sieppijärven Sisu 01:24:09
10 Juhani Tolonen 01:24:30
11 Arto Pauna HupiUkot 01:24:41
12 Kauko Heinikoski IiHS 01:27:12
13 Antti Henriksson OHS 01:27:12
14 Tero Leinonen Oulaisten Huima 01:27:16
15 Kaj Råtts 01:31:40
16 Juho Latvakoski Oulu 01:32:55
17 Santtu Kuusenko Kempeleen Pyrintö 01:33:22
18 Markus Ronkainen Hulluna Hiihtoon 01:33:33
19 Pauli Parkkila Iisalmi 01:33:44
20 Markus Niemelä Oulu 01:34:57
21 Arttu Nykänen Oulu 01:37:39
22 Antti Ylipahkala YIN 01:40:44
23 Janne Paavola Paljunilo 01:42:39
24 Jukka Paaso Oulun Hiihtoseura DNF/KESK

Naiset 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Salla Loukusa Metsäveikot85 01:37:59
2 Susanna Kuoppamaa Oulu 01:42:43
3 Niina Mikkonen Aavasaksan urheilijat 01:42:44
4 Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 01:42:46
5 Petra Partanen Oulu 01:44:47
6 Susanna Väliheikki Laitasaaren Veto 01:46:17
7 Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 01:50:52

Miehet 45v, 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura 01:24:33
2 Jouko Höynälä Paksumahat 01:27:13
3 Kari Kokko Utajärven Urheilijat 01:28:07
4 Mika Tohmola Muonion Kiri 01:29:45
5 Mika Mörsäri Keminmaa 01:29:55
6 Tapio Hökkä Yli-Iin Naseva 01:31:23
7 Pekka Partanen Oulu 01:33:33
8 Esa Heikkinen Limingan Niittomiehet 01:36:39
9 Markku Hellsten 01:36:50
10 Jussi-Pekka Hanhela 01:37:41
11 Reijo Juntunen Iin yritys 01:38:21
12 Kauko Kinnunen 01:38:25
13 Mikko Kaikkonen 01:38:47
14 Jarmo Salow Oulaisten Huima 01:39:41
15 Jari Meriläinen Hauve 01:42:44

Naiset 45v, 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Sari Höynälä Paksumahat 01:39:40
2 Outi Sulasalmi ONMKY/KKM 01:40:37

Miehet 55v, 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Esa Vasenius Kemisuun Kisa 01:29:55
2 Esko Tuomivaara Kempeleen Pyrintö 01:38:22
3 Jukka Rousu Iin Hiistoseura 01:42:07
4 Markku Ukkola PutkiPoke Oy 01:42:54
5 Juha Pesonen Haukiputaan Heitto 01:43:46
6 Onni Niemelä Oulu 01:46:17
7 Jari Hautasaari Oulun Tarmo 01:47:19
8 Jarmo Pesonen Tervola 02:00:06
9 Jyrki Tiainen 02:06:14
10 Jarmo Rundgren Alatornion Pirkat DNS/Ei Läht

Naiset 55v, 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Maija Käkelä Haukiputaan Veikot 01:53:36

Miehet 65v, 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Kauko Kemppainen Oulun Hiihtoseura 01:38:24
2 Teuvo Pekkola OEK 01:38:30
3 Jukka Vakkuri Linnantien Kala 01:46:35
4 Raimo Tapio Oulunsuun Heitto 01:48:28
5 Lauri Heikkilä Kempele 01:49:40
6 Erkki Kumpula HauVe 01:49:45
7 Tapio Peltola Oulun Hiihtoseura 01:50:59
8 Hannu Kyllönen 01:54:27
9 Seppo Alatalo Oulunsuun Heitto 02:25:11

Miehet 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jorma Aalto Iin Urheilijat 00:47:10
2 Antti Vilkuna Ylivieska 00:48:36
3 Jouko Karppinen UU 00:49:18
4 Erkki Annanpalo OHS 00:52:25
5 Esko Korhonen Oulun Kilpaveljet 00:54:58
6 Kalevi Heinikoski JHS 00:55:20
7 Matti Toivoniemi Mitta Oy 00:55:52
8 Arto Hökkä Yli-Iin Naseva 01:01:38

Naiset 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Julia Korkiakoski Alavieskan Viri 00:51:25
2 Jonna Aspegren 00:55:38

Naiset 45v, 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Kaisa Ojala Kuusamon Eräveikot 00:50:44
2 Marjut Vuorenmaa Oulun Kilpaveljet 00:53:47
3 Tarja Huru HaHe 00:55:11
4 Sari Kettunen YIN DNS/Ei Läht

Pojat alle 16v, 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Anton Nissilä 00:58:30
2 Niklas Nissilä 01:00:03
3 Onni Latvakoski 01:00:31
4 Viljami Hökkä Yli-iin naseva 01:01:08
5 Benjami Hökkä Yli-iin naseva 01:01:37
6 Joona Lohela Ylikiimingin Nuijamiehet 01:10:08
7 Aapo Isoaho Tervarit/juniorit 01:12:07

Tytöt alle 16v, 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jasmin Kujala 01:13:14

Miehet, kunto 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jukka Hinttala RST Ruoste 01:29:55
2 Pertti Heinonen RST Ruoste 01:32:45
3 Janne Runtti Kiimu 01:33:26
4 Heikki Alamäki Ylikiiminki 01:33:32
5 Ville Suomala Haukipudas 01:33:46
6 Tommi Issakainen Muonion Kiri 01:34:36
7 Esa Pääkkölä Skiteam Toivanen 01:34:42
8 Arto Karjalainen 01:34:59
9 Marko Ruokokoski  Muonion Kiri 01:34:59
10 Miikka Orvola OTC 01:36:49
11 Raine Tolonen 01:37:39
12 Tuomas Kaijala Pudasjärven urheilijat 01:37:42
13 Antti Tornberg 01:38:21
14 Ilpo Seppänen 01:38:23
15 Jyrki Lukka Haukipudas 01:38:25
16 Matti Kauppinen 01:38:26
17 Aku Åkerman Haukipudas 01:39:15
18 Anssi Juntunen 01:39:35
19 Matti Lielahti LNM 01:40:27
20 Pasi Seppänen 01:40:28
21 Kari Lilleberg HaHe 01:40:49
22 Jouko Lehtola 01:40:51
23 Vesa Laitila Pera 01:42:07
24 Ossi Karppinen Lootustalo Oy 01:42:36
25 Juhani Krankka 01:42:40
26 Veli-Hannu Pesämaa Haukiputaan Heitto 01:42:45
27 Jukka Pitkänen 01:42:45
28 Ari Grönstrand 01:43:11
29 Jesse Ukkola PutkiPoke Oy 01:43:15
30 Hannu Savilaakso Haukiputaan Heitto 01:43:31
31 Mika Saarenpää 01:47:08
32 Hannu Ervasti 01:48:02
33 Reino Parkkila 01:48:03
34 Jouni Heikkilä TekliMiehet 01:48:04
35 Petri Siipola Kiipelikerho 01:48:32
36 Aki Saari Haukiputaan Heitto 01:48:42
37 Ville Ohtonen OKV 01:49:16
38 Risto Pirinen Liminka 01:49:46
39 Tuomas Alatalo 01:49:48
40 Jouka Veijola 01:50:33
41 Janne Puolitaival 01:50:56
42 Jari Yrttiaho 01:51:09
43 Tapio Manninen Kapustan Kalske 01:51:32
44 Pertti Haapamäki OTC 01:51:48
45 Hannu Hiltunen 01:52:06
46 Jorma Taivaloja Haukiputaan Heitto 01:53:30
47 Kai Puuhka 01:53:47
48 Juha Ukkonen 01:54:01
49 Ulrich Bergmann 01:54:15
50 Mika Ylianttila Norppatien Nopsa 01:54:41
51 Markku Puroila Puroila Oy 01:56:14
52 Samuli Holma Jopera 01:56:18
53 Leevi Paaso 01:57:46
54 Teuvo Backman 01:58:18
55 Kari Tunturi OBK 01:59:05
56 Samuli Illikainen Jopera 01:59:24
57 Jaakko Hanni HaHe 02:00:46
58 Sauli Koutaniemi 02:00:46
59 Jari Alenius 02:01:43
60 Kalle Mäkikyrö HauVe 02:02:07
61 Jukka Palokangas Oulu 02:02:09
62 Matti Rousu 02:02:41
63 Paavo Kolehmainen 02:02:55
64 Olli Juntunen 02:03:55
65 Timo Mäkikyrö HauVe 02:03:59
66 Jouni Lapinkangas Yli-Iin Naseva 02:03:59
67 Timo Kotila 02:04:06
68 Toni Kalliorinne 02:07:00
69 Jouni Karhu Jopera 02:07:38
70 Matti Miettunen Kuivaniemi 02:07:57
71 Antero Leinonen 02:08:39
72 Aimo Rahko 02:11:09
73 Pentti Riekki SORainbow 02:12:09
74 Vesa Savolainen Haukiputaan Heitto 02:13:50
75 Kari Nykänen Arkkitehdit M3 02:14:55
76 Kalervo Ukkola Kuivasjärven Aura 02:16:36
77 Jaakko Räinä 02:16:40
78 Eerik Kinnunen 02:16:52
79 Jukka Kinnunen 02:16:55
80 Risto Posio WSP 02:22:16
81 Tarmo Ruotsalainen Haukiputaan Heitto 02:24:24
82 Tuomas Alanko Jopera 02:27:14
83 Pekka Parviainen Iin Kunto 02:31:38
84 Erkki Torvela HauVe 02:46:56
85 Heikki Meriläinen 03:02:52
86 Jouko Paaso OAMK DNF/KESK

Naiset, kunto 33 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Sari Orvola OTC 01:42:54
2 Terhi Pesämaa IiHS 01:46:46
3 Iina Janhonen 01:48:39
4 Iida Paaso 01:51:47
5 Johanna Hankonen Oulu 01:52:11
6 Salla Lapinkangas Yli-Iin Naseva 02:03:43
7 Suvi Lapinkangas Yli-Iin naseva 02:03:44
8 Noora Pääkkölä Skiteam Toivanen 02:04:06
9 Päivi Sundelin Paljunilo 02:07:03
10 Liisa Timlin 02:08:02
11 Outi Väänänen 02:25:11

Miehet, kunto 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Markus Lippo Iin Hiihtoseura 00:48:37
2 Pekka Eeronheimo 00:49:54
3 Jarmo Drushinin LNM 00:51:04
4 Pekka Hertikka Kiinteistöhuolto Jurvelin 00:51:30
5 Eero Uusitalo Ylikiimingin Nuijamiehet 00:52:17
6 Keijo Karttunen Ii 00:54:25
7 Pauli Bordi OKV 00:54:54
8 Ari Pohto 00:55:21
9 Rauno Holmi Ii 00:56:42
10 Rauno Kurkela Heitto 01:02:17
11 Piotr Prus 01:05:09
12 Jussi Ukkola PutkiPoke Oy 01:06:18
13 Veli-Markku Laine 01:08:08
14 Kettu Kepardi HauVe 01:14:07
15 Juha Heikkinen 01:17:04
16 Jorma Pietil KeLy 01:19:46
17 Lauri Sipilä 01:25:24
18 Toivo Saikkonen 01:28:52
19 Erkki Ahlqvist MRPY 01:41:01
20 Samuli Ervasti DNS/Ei Läht

Naiset, kunto 18 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Heidi Vierimaa 00:55:13
2 Johanna Eskeli 00:57:15
3 Henna Honkakari Putki Poke 01:09:10
4 Bertta Honkakari PutkiPoke Oy 01:11:27
5 Tarja Remsu HauVe 01:14:08
6 Katja Jussila HauVe 01:19:47
7 Heidi Ruotsalainen Vapari 01:26:17
8 Päivi Erkkilä Kiipelikerho 01:31:30

Alle 16v Pojat, 10 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Juho Hiltunen ONMKY 00:32:50
2 Teemu Honkanen OHS 00:36:23
3 Kalle Klasila 00:36:37
4 Konsta Pesonen HaHe 00:38:04
5 Severi Similä Oulu 00:39:32
6 Wäinö Suomala Haukipudas 00:44:11
7 Kasperi Kujala 00:46:17
8 Matias Ängeslevä 00:53:22

Alle 16v tytöt, 10 km

Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Matilda Koivuranta OKS 00:37:28
2 Ellinoora Ojala Kuusamon Eräveikot 00:42:19
3 Selina Similä Oulu 00:44:01
4 Helmiina Similä Oulu 00:47:00
5 Maaria Suomala Haukipudas 01:00:35
6 Ella Heikkinen 01:02:03

 

 

RSS
Follow by Email
Facebook